Kutsume kõiki lapsi ja täiskasvanuid osalema Lillelaste Shindo tundides.

07 sept |  märksõnad: , ,

16. septembril algavad Lillelaste lasteaias Shindo tunnid lastele ja täiskasvanutele. Jaapanist pärit Shindo sarnaneb jooga- või võimlemistunniga, mille käigus tehakse koos erinevaid venitus- ja hingamisharjutusi. Ei midagi rasket, kuid samas toimub see kerge massaaži ja hoolsa kontrolli all. Shindo on abiks nii sügisese köha-nohu ennetamisel kui ka allergiast vabanemisel.


Shindo treener

Lillelaste Shindo treener Kaari

Shindo looja Sensei Kazuko Kuratomi töötas selle meetodi välja oma allergilise ja muude terviseprobleemide käes vaevleva lapse raviks, toetudes iidsetele Jaapani ja ida traditsioonidele põhinevatele ravimeetoditele.
Shindo venitus- ja hingamisharjutuste ning neid toetava massaaži käigus hoitakse korras inimese sees kulgevaid ning kõiki meie siseorganeid ühendavaid meridiaanide süsteemi. Meridiaanid voolavad meie sees nagu väikesed “jõed”. Jõgi puhastub siis, kui on vool ja inimene puhastub, kui temas voolavad energiad. Kehas tekib palju nn. nurgataguseid, kuhu ladestub jääkaineid ehk energiaplokke, mida organism pole suutnud välja lasta. Siin saabki abi Shindo’st.


Meie tundide läbiviija, Kaari Hindreko, on saanud sertifikaadi  Sensei Kazuko Kuratomi käest isiklikult – nagu öeldakse – saanud õpetaja puudutuse. Soe puudutus ja austav suhtumine teise inimesse ongi Shindo puhul olulised märksõnad.


Kaari: “Olen aastaid otsinud ja uurinud erinevaid ravitsemismeetodeid, õppinud psühholoogiat Tallinna Ülikoolis, psühhoteraapiat Gestaldi Instituudis, tegelenud pilatese ja joogaga, osalenud Tai Chi ja Wushu treeningutes. Shindo’d tehes olen aga lausa füüsiliselt “omal nahal” tunda saanud seda, et kui varem vaevas mind talviti pidev nohu ja köha, siis nüüd enam seda ei ole juhtunud. Kui tunnen haiguse lähenemist, teen Shindo harjutusi, ja see taandub juba algstaadiumis. Ja oma lastega neid harjutusi tehes tunnen peale raviva toime ka lihtsalt kahepoolset mängulusti.”Shindo’st on saanud tänaseks ülemaailmselt levinud ja mitmekülgne, ent samas lihtne eneseabimeetod. See sobib kõigile: igas vanuses ja erinevas füüsilises vormis olevatele inimestele.


LILLELASTE SHINDO TUNNID
2 korda kuus kolmapäeviti õhtuste liikumistundide ajal


SHINDO TREENINGUD TOIMUVAD:

Esmaspäeviti:

17:30 – 18:30

18:30 – 19:30

Kolmapäeviti:

17:30 – 18:30 (Grupp täis!)


Grupi suurus on 8 inimest. Gruppi registreerimiseks saatke e-mail aadressil  info[ät]lillelapsed.ee. Lisainfo telefonil 53345101.