Vanemad, tehke oma lastele kommipäev!

16 apr |  märksõnad:

Märtsi lõpus käisid  Rüblikute rühma lapsed külas Lumen erakliiniku hambaravikabinetis, kus meid võttis vastu dr. Merike Immato. Algatuseks uuris ta lastelt, kas nad kommi ikka söövad?

 

„Jaa!“ hüüdsid lapsed kooris.

 

„Väga tore! Muidugi sööge komme, need on ju nii head!“ lausus hambaarst. „Ja öelge oma vanematele edasi, et teil võiks olla üks kindel kommipäev! Kui te ühel päeval nädalas kommi sööte, ei ole see teie hammastele kahjulik.“

 

Lapsed olid kommipäevaideest vaimustuses, kuigi ega nad vist päris täpselt adunud mõtet, et iga päev küll kommi süüa ei tasu ja seda võiks teha vaid korra nädalas.

 

Muide, laste  kommipäev on tavaks ka  Rootsis. Traditsiooniliselt on see  laupäev ja sel päeval lapsele antavat kommikotti nimetataksegi laupäevamaiustuseks (lördagsgodis).

 

Kommijutu järel õpetas dr. Merike lastele õigeid hambapesuvõtteid. Näitlik hambapesu tehti suurtele kunsthammastele ülisuure hambaharjaga.  Küsige lastelt, kas neile jäi meelde, et hambaid on õige harjata ringikujuliste liigutustega.

 

„Siis saavad ka hambakaelad ilusti puhtaks,“ selgitas hambaarst ja näitas lastele, millist hambaosa hambakaelaks nimetatakse. Kas teie teate?
Veel said rüblikud näha erinevaid hambaarsti töövahendeid. Erilist vaimustust tekitas neis vett pritsiv hambapuur. Puurist lenduvaid veepritsmeid oli ju väga vahva püüda.

 

Kõige lõbusam osa oli laste meelest aga hambaarsti tooliga sõitmine. Arst aitas sõbrad paarikaupa toolile, näitas kuidas seljatugi lamavasse asendisse käib ja sõidutas tooli üles-alla.

 

„Väga lahe lift!“ arvasid suuremad poisid.

 

Nalja sai ka:

 

„Kas teate mitu hammast on lastel?“ küsis dr. Merike.

 

„20“ teadsid lapsed.

 

„Õige! Aga mitu hammast on täiskasvanutel?“.

 

„21“ oli laste vastus.

 

Täitsa õige loogika. Kui lastel on hambaid 20, küllap siis täiskasvanutel on neid natuke rohkem. Lugege nüüd igaks juhuks enda omad üle ?
Merike Immato rõhutas lastele, et et hambaarsti juurde minemist ei pea kartma. Hambaarst on laste hea abiline, kes hambad terveks teeb, kui selleks vajadus on.

 

Selle teadmisega asusime koduteele ja lapsed jäid käiguga igati rahule.