Lahe laagrielu Lillelaste suvelaagris

08 aug |  märksõnad: , , , , ,

Juulikuus toimus 5 – 9 aastastele lastele vahva suvelaager, kus lõbusat ja huvitavat tegevust jagus terveks nädalaks – käidi matkadel, nauditi rannamõnusid, osaleti naljavõistlustel, mängiti toredaid mänge, meisterdati, grilliti ja telgiti.


„Mitte poriseda nagu kärbes ega piniseda nagu sääsk; olla sõbralik, rõõmus, aus ja vapper!“. Nii nägi ette laagrivanne ja  kõik, kes vande andsid, seda ka täitsid. Iga laagripäeva hommik algas reibastava tervitusvõimlemisega, misjärel üheskoos midagi toredat ette võeti.


Kahel korral käidi matkamas. Tädu metsaradadel tuli lastel looduse märke jälgides otsida metsa peidetud salateateid ja lahendada tähtmõistatusi. Kelvingi metsamatkal kohtuti aga ehtsa Metsatrolliga. Ta rääkis huvitavaid lugusid, korraldas lustakaid võistlusi ja pani lastele südamele, et metsa prahti ei visataks. Täiesti omaalgatuslikult tuli matkaselle tervitama rebasepoeg, kes korraga puude vahelt välja ilmus, laagrilisi üsna pikalt jälgis ja siis rahus oma rada läks.


Laste meelest oli väga vahva ka fotojaht, mis toimus Viimsi vabaõhumuuseumis. Seal tuli võistkondadel vigurfotode järgi võimalikult kiiresti üles leida erinevad paigad. Ega see nii kerge polnudki ja lõpp-punkti jõudes olid kõik üsna võhmal. Väsimusest polnud aga jälgegi kui üheskoos muuseumi külakiigele hoogu anti.


Ühel päeval olid laagrilised kutsutud Viimsi Harmoonikumi-klubisse. Perenaine kostitas lapsi maitsvate kookide ja jookidega, Harmoonikumi töötoas meisterdasid poisid puidust mänguautosid, tüdrukud aga tegid endale looduslikud lõhnapadjad.


Kõige põnevam oli väikeste laagriliste arvates telkimisöö, oli see ju paljudele esimene kord ilma emata-isata telkimas käia. Pärast mõnusat rannapäeva kerkis õhtu hakul Lillelasteaia aeda väike telklinnak, koos grilliti lõkkevorste ja lauldi laagrilaule. Ootamatult ilmus välja Puuviljadraakon, kes enne magamaminekut oma toimetamistega kõigil tuju lõbusaks tegi.


Laagrinädal möödus ruttu ja kahju oli lahku minna. Ehkki suvi oli alles täies hoos ütlesid lapsed, et nad ootavad juba järgmist suve, et saaksid jälle Lillelaste suvelaagrisse tulla.


Rohkem pilte Lillelaste suvelaagrist.